Skip to content

Uszkodzony immobilizer – Najczęstsze objawy

Uszkodzony immobilizer - Najczęstsze objawy

W dzisiejszych samochodach immobilizer jest właściwie kluczowym elementem zapobiegającym kradzieżom. Jednak jak każdy element mechaniczny, może dojść do jego uszkodzenia lub awarii. Już teraz poznajcie najczęstsze objawy, które mogą wskazywać na problemy z immobilizerem oraz rozwiązania, które pomogą wam sobie z nimi poradzić.

Najczęstsze objawy uszkodzonego immobilizera

1. Kontrolka klucza na desce rozdzielczej

Jednym z najczęstszych problemów pojawiających się w zakresie immobilizera jest zaświecona kontrola klucza na desce rozdzielczej. Informuje nas wówczas, że coś jest z nim nie tak. W normalnych okolicznościach świeci się ona przez około 2 sekundy podczas odpalania silnika. Jeśli jej świecenie nie ustaje, to problem tkwi w kluczu transpondera lub jednostce sterującej immobilizera.

2. Włączający się alarm

Drugą popularną oznaką, o której nie można nie wspomnieć, jest oczywiście sygnał alarmu, który włącza się po otwarciu pojazdu, a nawet samemu odblokowaniu drzwi. W tym przypadku również przyczyną zamieszania będzie kluczyk transpondera. Jeśli macie oryginalny kluczyk, a alarm i tak się włącza, to czym prędzej powinniście skontaktować się ze specjalistą.

3. Problem z uruchomieniem auta

Wśród najczęstszych objawów uszkodzonego immobilizera znajduje się brak możliwości odpalenia silnika. W takich sytuacjach pojazd najczęściej uruchamia się na zaledwie kilka sekund i wraca do spoczynku. Wówczas możecie mieć właściwie pewność, że problem tkwi w immobilizerze. Inną możliwością jest rozładowana bateria w pilocie, więc sprawdźcie, czy nie ma z nią problemu, nim wezwiecie pomoc.

4. Problem z zamknięciem samochodu

Ostatnią oznaką uszkodzenia immobilizera, który możecie zauważyć, jest oczywiście niemożność zamknięcia pojazdu. Jeśli podczas próby zamknięcia pojazdu drzwi nie uda się zamknąć, to będzie to dla was informacja, że wasz klucz nie nadaje prawidłowego sygnału, co uniemożliwia wszelkie działania. Wina może leżeć po stronie rozładowanej baterii lub innego rodzaju awarii.

Wówczas warto skorzystać z zapasowego kluczyka, który może w tym wypadku uratować was z opresji. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, to kontakt z warsztatem powinien być niezwłoczny.

Uszkodzony immobilizer – co robić?

Bardzo często zdarza się, że podczas awarii samochodu spowodowanej usterką immobilizera zaczynamy panikować. W tej sytuacji najlepiej postawić na pomoc doświadczonych specjalistów. Elektronika samochodowa to usługa we wrocławskim Serwisie Popowice, która pozwala na sprawną diagnostykę i naprawę immobilizera. Profesjonalizm i wysoka jakość usług nie mają sobie równych, więc w razie awarii zapraszamy do skorzystania z oferty.