Skip to content

Jak dorobić klucz bez klucza? Czy to możliwe?

Jak dorobić klucz bez klucza? Czy to możliwe?

Klucze do mieszkania, czy też samochodu to zupełna podstawa naszego podstawowego wyposażenia. Dzięki swojej oryginalności mamy pewność, że tylko one będą pasowały do drzwi pojazdu, czy wejścia do naszych czterech ścian. Jeśli jednak je zgubimy, pojawia się pytanie, czy da się dorobić klucz bez klucza? Odpowiedź jest prosta.

Jak dorobić klucz bez klucza?

Wiele osób w kryzysowych sytuacjach zadaje sobie pytanie, czy da się dorobić klucz bez posiadania jego egzemplarza. Okazuje się, że takie działanie jest możliwe, a nawet istnieje kilka metod, które mogą sprawić, że się to powiedzie. Co właściwie do nich należy?

Kopiowanie klucza na podstawie zamka

Jeśli nie posiadacie fizycznej kopii zgubionego klucza, to nic straconego! Swój własny egzemplarz możecie dorobić na podstawie zamka. Specjalista zajmuje się manipulacją zamkiem. Ma to na celu uzyskanie dostępu do informacji na temat brakującego egzemplarza, takich jak choćby wzory zębów. Jest to proces skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi.

Jak dorobić klucz bez klucza?

Wymiana zamka

Bardzo często ślusarze zachęcają do wymiany stacyjki lub mechanizmu zamykającego zamiast dorabiania wyłącznie klucza. Wszystko dlatego, że jeśli go zgubimy, to wiemy, kto ma dostęp do naszego mieszkania, czy też pojazdu. W momencie, gdy nie macie pewności, co stało się z zagubionym kluczem, to najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całego zamka.

FAQ: Jak dorobić klucz bez klucza?

Ile kosztuje dorobienie klucza bez klucza?

Dorobienie klucza bez posiadania jego egzemplarzu, to koszt opiewający na cenę rozpoczynającą się od 20 do 150 złotych. Koszt tej usługi jest oczywiście zależny od rodzaju klucza, a szczególne przypadki są wyceniane indywidualnie.

Czy na podstawie zdjęcia można dorobić klucz?

Teoretycznie, dorobienie klucza na podstawie zdjęcia jest możliwe. Niestety, istnieje wiele utrudnień, które sprawiają, że może się to nie powieść. Brak dokładnego zdjęcia, brak informacji o rozmiarze, zła perspektywa zdjęcia, czy nieświadomość w zakresie użytego materiału, to zaledwie początek przeciwności. Warto zatem zapytać serwisu ślusarskiego, czy się tego podejmie.

Gdzie dorobić klucz bez klucza?

Jeśli chcecie dorobić klucz bez klucza, to skorzystajcie z usług zaufanego zakładu ślusarskiego, jakim jest Serwis Popowice. Dzięki zatrudnionym fachowcom możecie liczyć na to, że oferta, jaką jest dorabianie kluczy, będzie wykonana w wysokiej jakości. Wiedza i doświadczenie profesjonalistów sprawiają, że są oni w stanie doradzić. Przykładowo ich pomoc przyda się przy decydowaniu o tym, czy lepiej dorobić zgubiony klucz, czy go wymienić.