Skip to content

Jak prawidłowo zakodować kluczyk?

Jak prawidłowo zakodować kluczyk?

Procedura kodowania kluczyka samochodowego może się różnić w zależności od marki, modelu i roku produkcji samochodu. Niemniej jednak istnieją ogólne kroki, które często są zwyczajnie uniwersalne.

Jak samodzielnie zakodować kluczyk – Metody

Pierwszą propozycją jest zakodowanie kluczyka, poprzez wykorzystanie pilocika kluczyka głównego. W tym celu wciska się odpowiednie przyciski, które to umożliwią.

Innym rozwiązaniem, na które możecie postawić, jest konkretna sekwencja ruchów na kluczyku umieszczonym w stacyjce, wyznaczona do kodowania. Niestety te rozwiązania nie zawsze się sprawdzą, gdyż nie wszyscy producenci to umożliwiają.

Pomoc przy kodowaniu kluczyka

Oczywiście, nie każdy musi być specjalistą w kwestii motoryzacji i nie każdy będzie się czuć na siłach, by zająć się kodowaniem kluczyka. Jeśli należycie do tego grona, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów.

Dorabianie kluczy samochodowych, to nie tylko pomoc w sytuacji, gdy zgubicie kluczyk i musicie dorobić nowy. W Serwisie Popowice w ramach tej usługi możecie liczyć także na programowanie pilotów, czy też kodowanie immobilizerów.

Dzięki pomocy profesjonalistów otrzymacie zakodowany kluczyk już po paru chwilach. Możecie mieć pewność co do jakości wykonanego kodowania, dzięki niezwykle szerokiej wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu.

Ile kosztuje kodowanie kluczyka?

Jeśli chodzi o cenę kodowania kluczyka do samochodu, to będzie ona zależna od kilku czynników. Przede wszystkim znaczenie mieć będzie model pojazdu oraz jego producent. Jeśli posiadacie klucze z immobilizerem oraz stałym grotem, to możecie przygotować się na koszt w granicach od 100 do 200 złotych. W przypadku kluczyków, które można złożyć, czyli tych z chowanym grotem, ta cena może wahać się od 400 do nawet 800 złotych.

Jak prawidłowo zakodować kluczyk?

Aby poznać realny koszt usługi, zachęcamy do skontaktowania się z naszym zakładem. Specjaliści zdefiniują koszt, zwracając uwagę na waszą indywidualną sytuację.

Ile trwa kodowanie kluczyka?

Czas przeznaczony na kodowanie kluczyka zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujecie. Kodowanie zapasowego kluczyka potrwa około 20 minut. Jeśli jednak wasz kluczyk musi podczas kodowania znajdować się w pobliżu pojazdu, to ten proces może wydłużyć się do 40 minut.

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z nowym kluczykiem, na przykład, takim, który został u nas dorobiony, trudniej wskazać czas usługi. Wszystko dlatego, że jeśli zgubiliście pierwotny dostęp do pojazdu, to specjalista nie będzie mógł tak łatwo dokonać kopiowania kodu, jak miało to miejsce w poprzednich przykładach. Warto zatem skonsultować się z naszym zakładem w celu poznania potencjalnego czasu wykonania takiej usługi.

FAQ: Jak zakodować kluczyk?

Czy trzeba zakodować kluczyk po wymianie baterii?

W większości przypadków nie ma takiej potrzeby. Najczęściej, po wymianie baterii kodowanie kluczyka nie jest potrzebne i działa on w taki sam sposób. W przypadku małego odsetku modeli samochodów programowanie elektroniki może być niezbędne.

Jak zaprogramować nowy pilot do samochodu?

  1. Odpiąć nadajnik bezprzewodowy od części obudowy z transponderem oraz bródką kluczyka.
  2. Do pojazdu podłączyć tester diagnostyczny.
  3. W testerze wprowadzić dane samochodu.
  4. Poczekać aż nastąpi programowanie, rozpoznanie sygnału oraz adaptacja kluczyka.
  5. W testerze diagnostycznym potwierdzić wprowadzone dane.