Skip to content

Jak odblokować immobilizer i uruchomić silnik, gdy kluczyk nie działa?

Jak odblokować immobilizer i uruchomić silnik, gdy kluczyk nie działa?

W sytuacji, gdy kluczyk samochodowy nie działa, reaguje immobilizer, który uniemożliwia nam odpalenie silnika. Istnieją jednak konkretne metody, które mogą sprawić, że będziemy w stanie go odblokować. W poniższym wpisie przedstawimy, jak to osiągnąć.

Jak odblokować immobilizer, gdy kluczyk nie działa? Porady

Zablokowanie immobilizera w przypadku, gdy kluczyk odmawia posłuszeństwa, może być dla nas sporą niedogodnością. Tak jak już wspomnieliśmy, istnieje jednak kilka metod, z których można skorzystać, by pozbyć się tego problemu.

Wykorzystanie instrukcji obsługi

Czasami producent przewiduje podobne sytuacje i opisuje sposób na odblokowanie immobilizera w instrukcji obsługi. Z tego też względu warto po nią sięgnąć, aby sprawdzić, czy nie da się zniwelować problemu samemu.

Sprawdzenie stanu baterii

Bardzo często w takich sytuacjach kryzysowych ludzie zapominają o tym, że bateria w kluczyku mogła się zwyczajnie rozładować. Sprawdźcie jej stan, zanim przejdziecie do innych metod odblokowywania immobilizera.

Użyjcie drugiego egzemplarza

Być może zapasowy kluczyk do samochodu uratuje całą sytuację. Jeśli takowy posiadacie, warto z niego skorzystać, bo właśnie jego użycie może okazać się rozwiązaniem, które naprawi zablokowany immobilizer.

Jak odblokować immobilizer, gdy kluczyk nie działa? Porady

Skorzystanie z pomocy fachowca

Oczywiście może zdarzyć się, że żadna z zaproponowanych metod nie zadziała. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze specjalistą. Usługi związane z elektroniką samochodową we wrocławskim Serwisie Popowice, pozwolą na naprawę zarówno niedziałającego kluczyka, jak i zablokowanego immobilizera.

Doświadczenie, jak również obszerna wiedza zatrudnionych w zakładzie fachowców gwarantuje sprawną diagnostykę i równie szybkie, ale dobre jakościowo rozwiązanie problemu.

Jak krok po kroku odblokować immobilizer i uruchomić silnik, gdy kluczyk nie działa?

W sytuacji, gdy macie kluczyk na podczerwień, immobilizer można odblokować przesłanym przed podczerwień kodem. Kupując używane auto, mogliście nie otrzymać takiego kodu, w przeciwieństwie do zakupu u producenta, jednak można go wygenerować na specjalnej stronie internetowej. Jak cały proces odblokowywania immobilizera wygląda w przypadku aut z kluczykiem na podczerwień?

  1. Rozkręćcie kluczyk na podczerwień.
  2. Odczytajcie kod z żółtej naklejki znajdującej się na pilocie.
  3. Po uruchomieniu programu wpiszcie do niego typ waszego samochodu i podajcie kod z kluczyka.
  4. W tym momencie program powinien wyświetlić kod 4-cyfrowy pozwalający na odblokowanie.
  5. Włóżcie kluczyk do stacyjki i przekręćcie na zapłon. Jeśli kontrolka błyskawicy będzie mrugać, to znaczy, że immo jest zablokowany.
  6. Wciśnijcie pedał gazu do oporu, a następnie podajcie 1 numer kodu przy odpowiedniej ilości sekwencji kliknięć przycisku komputera. Kontrolka błyskawicy powinna migać przy każdym przycisku.
  7. Puśćcie gaz i ponownie dodajcie go do oporu, wpisując 2 numer kodu. Powtórzcie ten punkt z 3 i 4 numerem kodu.
  8. Po wpisaniu ostatniej cyfry kontrolka błyskawicy powinna zgasnąć, a wy możecie odpalić samochód.
  9. Miejcie na uwadze, że w tej sytuacji immobilizer będzie cały czas odblokowany.